Haber

Menderes deprem için tek yürek oldu

İzmir’in Menderes İlçesinde deprem bölgesi için yardım kampanyası Menderes Kaymakamlığı ve Menderes Belediyesi öncülüğünde devam ediyor.

Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan, “Yediden yetmiş yediye tüm Menderes seferber oldu. Kadını erkeğiyle gönüllü olarak yardımda bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Menderes Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de deprem bölgesinde olduğunu belirten Özkan, “Ekiplerimiz yaralı vatandaşlarımızı taşırken, dönüşte de yük gemilerinden aldıkları malzemeleri bölgeye getiriyorlar. Bu konuda hiçbir sağlık çalışanımıza maaş ödenmiyor” dedi.

Binlerce koliyi deprem bölgesine gönderdik”

Deprem için başlatılan yardım kampanyasının ardından tüm Menderes halkının toplama merkezlerine akın ettiğini belirten Özkan, şunları kaydetti:

“Kalabalığın karşısında duygulanmamak elde değil. Genci, yaşlısı, erkeği, kadını tüm Menderesliler bir araya geliyor, gönülden çalışıyor. Binlerce battaniye, yorgan, erkek ve kadın kıyafetleri, hijyenik pedler, bebek bezleri, ıslak mendiller, jeneratörler ve ısıtıcılar deprem bölgesine doğru ilerledi. Emeği geçen tüm gönüllü vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Ekiplerimiz hem hasta hem de yemek taşıyor”

Depremin ardından ilçe olarak çalıştıklarını anlatan Özkan, şöyle devam etti:

“Tüm ekiplerimizle deprem için seferber olduk. Bu birimlerden biri de Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personelimizdir. Ekiplerimiz şu anda Hatay’da. Enkaz altında kalan yaralı vatandaşlarımızı ambulanslarla taşıyorlar, dönüşte de araca erzak yükleyerek geri dönüyorlar. Böylece hem hasta hem de yiyecek taşıyorlar.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu