Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri deprem bölgesindeki su sorunu için harekete geçti

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, deprem bölgesindeki arama kurtarma, sağlık hizmetleri ve depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik destek çalışmalarının yanı sıra kentlerin çöken altyapısında da çalışıyor. Beş gündür su verilmeyen Hatay’da İZSU, acil ihtiyacı karşılamak için tankerlerle su dağıtıyor. İzmirli uzman heyetler ve işçiler, hudutlardaki aksaklıkları gidermek için yola çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, içme suyu ihtiyacını karşılamakta büyük güçlük çekilen deprem bölgesinde çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, içme suyu hatlarının zarar gördüğü ve 5 gündür su verilmeyen Hatay’ın altyapısı için devreye girdi. Hatlardaki arızaların giderilmesi ve elektrik kesintisi nedeniyle devre dışı kalan terfi istasyonlarının jeneratörler yardımıyla çalıştırılması için çalışma başlatıldı. Alt yapı çalışmalarının yapılması için İzmir’den 18 kişilik bir uzman heyet gönderildi. Öte yandan şehir içinde tankerlerle su dağıtımı yapılıyor.

Çadır alanı genişletiliyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri 4 şubeden afet bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatay’da depremzedeler için kurulan çadır alanı da genişletiliyor. Günde 10 bin kişiye yemek üreten portatif mutfağın bulunduğu alanda oluşturulan 600 kişilik çadır alanına bir bölüm daha ekleniyor. İlk etapta 720 kişilik yeni çadır alanı oluşturulacak alanda ayrıca herhangi bir artçı sarsıntıya karşı iş makinaları ile konsolidasyon çalışması yapılıyor. Bölgeye portatif tuvaletler kurulurken, aileler çadırlara yerleştiriliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu