Haber

Garanti BBVA’nın mobil TIR’ı deprem bölgesinde çocuklarla buluştu

23 Nisan’ı deprem bölgesinde çocuklarla kutladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için birçok oyun ve atölyenin yer aldığı Garanti BBVA mobil tırları ve çalışanlarından oluşan grup, 22 Nisan – 29 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşti.   Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş’taki çadırkentleri gezerek çocuklarla bir araya geldi. çocuklar; Seksek, yakan top, langırt gibi klasik oyunların yanı sıra çocuk tiyatrosu, illüzyon gösterileri, sinema gösterimleri ve hikaye anlatımı ile eğlenceli saatler geçirdiler. Atölyelerde kukla, yel değirmeni ve uçurtma yapmayı öğrenen çocuklar bayramın tadını doyasıya çıkardı.

Garanti BBVA, eğlence tırının yanı sıra oyun ve atölye içeriklerini taşıyan gezici araçla köylere, şehirlerden köy ve kasabalara kadar geniş bir alanda çocuklara ulaştı.

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) eğitmenleri ve çalışanları Willing Yoncalar’ın eşlik ettiği festival, çadır ve konteyner kentlerden köylere uzanan geniş bir rotada bir hafta boyunca neşe getirdi. ÖRAV üyeleri ayrıca köylerdeki sorunları tespit ederek ilgili birimlere aktarma fırsatı da buldu. Garanti BBVA, deprem bölgesindeki çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerin devamı için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu