Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’da ‘helal’ istiyor

ADIYAMAN (İGFA) –Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adıyaman merkez ve Gölbaşı ilçesine yaptığı ziyarete MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli eşlik etti.

Deprem bölgelerini ziyareti kapsamında bölgedeki çalışmaları inceleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk günlerde yaşanan mağduriyetler nedeniyle “Sizlerden helallik istiyoruz” dedi.

Deprem bölgesinde 44 bin 374 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 115 binden fazla vatandaşın da yaralandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’da 17 bin 494 vatandaşın yaralandığını söyledi. Erdoğan, deprem bölgesinde 185 binden fazla binanın yıkılmış, acil hasar görmüş ve yıkılacak durumda bulunduğunu kaydetti.

KİRA YARDIMINDA DÜŞÜK FİYAT 3 BİN LİRAYA ÇIKTI

Kira yardımı isteyeni geri çevirmeyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha düşük olan yardım miktarını 2 binden 3 bine çıkardıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına acil ihtiyaçları için 100 bin lira bağışta bulunduklarını ifade ederek, ülke genelinde ödenenlerin sayısının 1 milyona yaklaştığını sözlerine ekledi.

TAVUK TÜTÜNÜ SATIŞINDAKİ ÖTV YARIYA İNDİRİLDİ

Sarma tütüne uygulanan Özel Tüketim Vergisi’nin tütün cinsine göre farklılaştırılması için genel çalışmaları yaptıklarını belirten Erdoğan, kıyılmış tütün satışlarında yüzde 55 olan Özel Tüketim Vergisi oranını, üretim yapan kooperatifler için yarıya indirdiklerini bildirdi. OHAL döneminde haddelenmiş tütün, böylece üretici firmalardan daha avantajlı hale geldi. Eserlerini pazarlama fırsatı bulabileceğini söyledi. Hazine ve Ticaret Bakanlığı ile ilgili çalışmaların birkaç gün içinde hayata geçeceğini söyledi.

candir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu